Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Topa vegan marzipan

Përgatitja e këtyre topthave të marzipanit vegan është aq e lehtë sa edhe më i vogli i shtëpisë mund të na ndihmojë dhe kontribuoni në festimet e Krishtlindjeve.

Këto ushqime janë të dizajnuara për të gjithë ata që mbajnë një dietë vegane, vegjetariane ose pa vezë dhe ata nuk duan të heqin dorë nga shijet më tradicionale.

Ato janë bërë nga bajame dhe kokosi dhe kanë një shtresë krokante çokollate që do të kënaqë të gjithë familjen.

Dëshironi të dini më shumë rreth këtyre topave vegan marzipan?

Këta topa janë aq të lehtë sa ju duhet vetëm të përzieni përbërësit, të bëni topa dhe t'i lyeni me çokollatë. Në disa minuta do t'i keni gati për t'i shërbyer.

Edhe pse ato gjithashtu mund të jenë bëj paraprakisht. Kjo është shumë praktike sepse ju mund të organizoheni më mirë dhe lini kohë për ato receta që kanë nevojë për më shumë vëmendje të minutës së fundit.

Se ruhen mirë në frigorifer per te pakten 1 jave edhe pse nuk mendoj se zgjasin kaq shume sepse jane nje tundim i vertete.

Kur bëhet fjalë për shkrirjen e çokollatës në recetë, keni udhëzimet për ta bërë atë me Thermomix®, por gjithashtu mund të përdorni microondas. Është më i shpejtë, por mos harroni se duhet të përdorni periudha të shkurtra prej 15 sekondash për të shmangur djegien.

Për dekoratë, këto topa pranojnë lloj-lloj detajesh. Mund të përdorni kokos të grirë, portokalli pluhur, spërkatje me ngjyra dhe madje edhe shkëlqim të ngrënshëm dhe flori.

Me këtë rast kam përdorur çokollatë të zezë por mos hezitoni ta përdorni çokollata që ju pëlqen më shumë Por sigurohuni që të jetë i përshtatshëm për veganët dhe të mos ketë gjurmë veze në mënyrë që të ftuarit tuaj ta shijojnë atë 100%.

Më shumë informacion - Menuja e Krishtlindjeve e bërë paraprakisht / Lëvore portokalli pluhur

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: E lehtë, Krishtlindje, Dyqan ëmbëlsirash

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.