Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Tortë me karotë dhe kos

Tashmë jemi këtu me një tjetër tortë e thjeshtë, nga ato që përgatiten brenda pak minutash dhe që janë ideale për mëngjes, për një meze të lehtë ose për të marrë në shkollë si drekë.

Mbaj karotë (i cili në Thermomix është integruar në një moment) dhe gjithashtu kos. Bajamet shkojnë vetëm në sipërfaqe kështu që, nëse nuk i keni ose nuk ju pëlqejnë shumë, mos i vendosni brenda dhe kaq.

Bie me lëng dhe ka një aromë shumë të pasur. Sigurisht, pasi të jetë ftohur, mbajeni në frigorifer, i cili është vendi më i mirë për ëmbëlsira me karota dhe ëmbëlsira. kungull.

Më shumë informacion - Cakembëlsirë kungulli me dy ngjyra, Ngjitëse për kallëpe


Zbuloni receta të tjera të: Dyqan ëmbëlsirash

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Stefan Zweig dijo

  hello,
  Për shijen time i mungon sheqeri, dhe ka shumë miell.
  Një përshëndetje.

  1.    Ascen Jimenez dijo

   E pranoj që nuk më pëlqejnë ëmbëlsirat shumë të ëmbla, për t’i bërë ato pak më të shëndetshme dhe më pak kalorike. Por mund të shtoni më shumë sheqer pa problem.
   Nuk di se çfarë t'ju përgjigjem për shumë miell ... Unë mendoj se është e duhura, por nuk di si t'ju them.
   Një përqafim