Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Tortë e freskët me pjeshkë

Tortë e freskët me pjeshkë

Kjo tortë duhet të hahet në çdo kohë të vitit, por është gjithashtu shumë e ftohtë për ta pirë në stinën e verës. Shtë një tortë që nuk i mungojnë frutat dhe djathi i shijshëm.

Për ta bërë atë ne kemi bërë një bazë biskota krokante dhe kemi vendosur mbushje me djathë dhe krem. Për ta përfunduar, një shtresë e pjesëve të pjeshkës është shtuar me një xhelatinë të shijshme me dy shije frutash.

Ju mund ta përfundoni këtë ëmbëlsirë në frigorifer në mënyrë që të fiksohet në mënyrë të përsosur dhe kështu ta merrni atë shumë më të ftohtë dhe të ngrirë. Ju me siguri do ta doni strukturën e saj të biskotës dhe djathit, me frutat e shijshme shoqëruese.


Zbuloni receta të tjera të: i përgjithshëm, Desserts

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.