Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Verdinas me karkaleca deti

Këto verdina me karkaleca deti është një platazo autentike plot shije me të cilën do të shijoni bukurinë. E përsosur për të shijuar fundjavën duke gatuar receta autentike të gastronomisë sonë.

Bishtajoret janë shumë të lehta për tu gatuar, megjithëse duhet të siguroheni që lënda e parë është cilësore në mënyrë që rezultati të jetë një fasule e imët, e plotë dhe plot aromë.

Isshtë, pa dyshim, një recetë e thjeshtë dhe tradicionale si ato të bëra nga gjyshet tona që ushqejnë trupin dhe ngushëllojnë shpirtin.

Dëshironi të dini më shumë për verdina me karkaleca deti?

Verdina është një lloj i fasule tipike nga Asturias dhe kjo është rritur gjithashtu në Lusense e Mariçës. Përdoret mbi të gjitha për t’u përgatitur me peshk dhe butak, ose të përzier ose vetëm me karkaleca deti, molusqe, karkaleca deti ...

Do ta dalloni mirë nga pjesa tjetër e bishtajoreve sepse është i vogël, i sheshtë, ka lëkurë shumë të hollë dhe një ngjyrë të bukur jeshile e cila është më karakteristike.

Që janë të gjelbërta nuk do të thotë se janë të freskëta vetëm se janë mbledhur të papjekura kur ata ende kanë një sasi të madhe të lëngut kjo është arsyeja pse ata kanë një ngjyrë kaq të mrekullueshme.

Në fakt, verdinat shiten të thata dhe, për t'i marrë ato, do t'ju duhet të shkoni tregje dhe dyqane të specializuara ose blerja e tyre në internet.

Meqenëse janë të thata, do t'ju duhet t'i lagni për të paktën 8 orë. Dhe mos harroni se koha e gatimit do të varet nga sa kohë ato janë tharë, domethënë, sa më të vjetër të jenë, aq më shumë minuta do t'ju duhen.

Siç thashë më parë, ju mund t'i shoqëroni ato me lloje të ndryshme të peshkut dhe frutave të detit. Zakonisht i përgatis me karkaleca deti ose karkaleca deti. Karkaleca ka aromën më intensive dhe karkaleca ka më shumë mish, por secila shkon mirë me recetën.

Edhe karkaleca deti, edhe karkaleca deti gatuhen shumë shpejt kështu që para se t’i shtoni, ju këshilloj të siguroheni që verdinat janë tashmë gati.

mbaj mend që mund të zgjasë pak më shumë sesa tregohet në recetë. Thjesht duhet t’i përkëdhelni dhe t’u jepni pak më shumë kohë dhe do të shihni se si e merrni pikën e përsosur plot aromë.

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, Kuzhina Rajonale, perime

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.