Најавете се o Пријавете се и уживајте во ThermoRecipes

Кускус салата со наут

За денес имаме вкусна кускус салата со наут што ќе ви ги разубави летните оброци. Едноставен е, брз за подготовка и многу оригинален. Состојките што ќе ги користиме може да се прилагодат на оние што најмногу ни се допаѓаат или оние што ги имаме при рака. Во нашиот случај ставивме домат, пченка, ротквица, морков и маслинки.

А, во позлата ставивме на подлогата зелена салата (мора да ја ставиме во моментот на позлата на салатата, бидејќи ако не, зелената салата ќе се грди неколку часа откако ќе се облече. И, конечно, ја крунисавме со суво грозје. (спектакуларен сладок допир!) и семки од тиква.

Во видеото кое ви го оставаме подолу можете да го погледнете рецептот чекор по чекор, а пред се непогрешлив е начинот на кој го готвиме кус кусот!


Откријте други рецепти на: Здрава храна, Салати и зеленчук, Лесно, Помалку од 15 минути, Традиционален

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.