Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Supë e ftohtë pikante

Tani çfarë fillon nxehtesiaGazpachon e bëj çdo fundjavë. Unë dhe burri im më pëlqen shumë.

Para se të kisha Thermomix®, unë isha shumë dembel ta bëja, sepse nuk i peshonte përbërësit dhe nuk më rrinte gjithmonë mirë. Tani, është e kundërta, gjithmonë më përshtatet në mënyrë të përsosur dhe në një moment është bërë.

Shume ftohte dhe me pak akull, është mënyra se si na pëlqen më shumë. Ne gjithashtu mund të gëzojmë ndonjë nga versionet e tij që na ndihmojnë të kemi një dietë më të larmishme.

Si të merrni strukturën e përsosur?

Nëse dëshironi të merrni strukturën e përsosur për gazpachon tuaj, mund të përdorni këto dy truket:

Për një gazpacho më e lëngshme: Thjesht duhet të shtoni disa kube akulli dhe kur të shkrihet do ta bëjë atë më të lëngët.

Për një gazpacho më e trashë: Mund të shtoni 150 g bukë nga një ditë më parë. Përfshijeni atë në hapin 1 së bashku me perimet për të shtuar trupin në supën tuaj të ftohtë.

Më shumë informacion - 9 gazpachos ekzotike për këtë verë

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix


Zbuloni receta të tjera të: Meze, E lehtë, Receta verore, Supave dhe kremrave, Vegan, Vegjetarian

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

38 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Manu dijo

  Pershendetje Elena,
  Do të doja të dija për sa gota gazpacho del sepse në shtëpi jemi dy. A mban mirë nëse mbahet brenda natës?

  Faleminderit për recetat tuaja.
  Të fala,

  Manu

  1.    Elena Calderon dijo

   Pershendetje Manu, ne shtepi e marrim vetem burri im dhe e verteta eshte qe ne tre dite e kemi marre. Unë e ruaj atë në një kavanoz blender me një kapak vidhos (nga Mercadona) dhe do të qëndrojë në frigorifer për rreth katër ditë. E vërteta është se kur është e nxehtë, nuk zgjat shumë për ne.

 2.   Pili diaz dijo

  Unë e dua recetën e Elenës, ajo nuk bën ende gazpacho në Veri, por gjithçka do të vijë. Një pyetje e vogël Sa kohë mund të mbani në frigorifer? Të gjitha të mirat

  1.    Elena Calderon dijo

   Pershendetje Pili, une ju tregoj si te Manu, zgjat ne gjendje perfekte per rreth kater dite ne frigorifer, e mbuluar mire. Por, e vërteta është se në shtëpi zgjat shumë më pak kohë sepse i marrim menjëherë. Të gjitha të mirat.

 3.   Vesa dijo

  Duke përfituar nga receta e gazpachos, desha t'ju pyes nëse mund të na rekomandoni një recetë për të bërë një krem ​​pjepri, të cilin e kam provuar disa kohë dhe dua ta bëj gjithmonë në shtëpi ...

  Ju faleminderit!

  1.    Elena Calderon dijo

   Pershendetje Rocio. Po kërkoj edhe ndonjë recetë të mirë. Jam i sigurt që do ta bëj këtë fundjavë dhe do të ta tregoj.
   Një përshëndetje.

 4.   Mari Carmen dijo

  Përshëndetje Elena, unë kam bërë gaspacho pjepër dhe kjo është shumë e mirë, 1 domate, 1 piper jeshil, 1 qepë, gjysmë hudhër, 800 gram melomë, 4 feta bukë, 2 feta proshutë, 16 karkaleca, 50 gram vaj ulliri , 20 gramë uthull, një Pellisco kripë. Ne e bëjmë pjeprin në copa pa fara dhe pa lëkurë, shtojmë gjysmën e hudhrës, specin jeshil, domaten, qepën, të gjitha në copa të vogla dhe shtypim gjithçka mirë pasi të jetë bërë copa e bukës dhe grimcuar pak, karkalecat janë gatuar për 2 minuta me shumë pak kripë, proshuta është copëtuar në copa të vogla dhe bëhet në majë të gaspacho me karkalecat e gatuar. gati për të ngrënë të freskëta janë are

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Mari Carmen, faleminderit shumë për recetat. Do ta bëj këtë gazpacho këto ditë sepse duhet të jetë e shijshme. Kur ta bëj, do të të tregoj se si. Nga rruga, unë jam nga Cantabria. Të gjitha të mirat.

 5.   Stefi dijo

  Përshëndetje vajza, faleminderit për këtë recetë, dje e bëra dhe gazpakoja doli e shijshme, vështirë se më ka ngelur në frigorifer, tani që po vjen moti i mirë, e dua shumë dhe sidomos sepse është shumë e shëndetshme. Dua t'ju përgëzoj për këtë blog të mrekullueshëm që edhe unë edhe nëna ime, e cila e rekomandoi, ne kemi bërë shumë receta, të cilat një më mirë, ditën tjetër të gjithë miqtë do të hanin drekë së bashku në shtëpi, unë përgatita tortën e 3 çokollata dhe ata të gjithë i pëlqyen, për të thënë se edhe e përsëritën.
  Faleminderit shumë për ndarjen e recetave, përshëndetjeve tuaja.

  1.    Elena Calderon dijo

   Jam shumë i lumtur, Stefi! Ne jemi shumë të ngazëllyer që ju pëlqejnë recetat tona. Faleminderit shumë që na keni parë! Të gjitha të mirat.

 6.   Lidia dijo

  Urime per gazpacho !!

  Shumë mirë ... E bëra dje për darkë dhe mmmmm !!! Por herën tjetër do të vendos më shumë kastravec, sepse na pëlqen shumë dhe as që vihej re. Ahh dhe unë përgatitëm versionin me domate të thërrmuara natyrale nga një tenxhere mmmmm, i jep pak më shumë aromë.

  Përshëndetje !!

  1.    Elena Calderon dijo

   Jam shumë i lumtur që ju pëlqeu, Lidia! Të gjitha të mirat.

 7.   violeta dijo

  Pershendetje vajza,

  Sapo e bera kete recete dhe ka shije shume te mire, por faji qe kam gjetur eshte se kam patur shume ngecje dhe kur e bera me dore nuk i verejta, nuk e di nese faji ka qene se sigurisht une vendos akull mbi të, unë e kapërceva hapin dhe kjo e ndihmon atë të shtypet më mirë.

  Shpresoj tjeter. Sapo ta bëj, bëhem më mirë pasi tani ndihem shumë me nxehtësinë që bën.

  Një puthje e madhe për të dy ne dhe vazhdojmë këtë të mirë

  Violeta

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Violeta, kur hedhim akullin, gjithçka shtypet me shpejtësinë 10 dhe kjo është arsyeja pse nuk mbetet asnjë pengesë e vetme. Duke e kapërcyer këtë hap, nuk e keni copëtuar. Herën tjetër bëjeni ashtu siç vjen në recetë, do të shihni se sa e shijshme! Puthje.

 8.   elena dijo

  pershendetje! faleminderit per gjithcka beni, nje pyetje fillestare ... i qeroni domatet para se ti vendosni brenda? bsa

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Elena, unë i bëj flokët, por nuk është e nevojshme. Të gjitha të mirat.

 9.   Valerie dijo

  Hello!
  Së pari, urime për blogun tuaj. Unë tashmë kam bërë disa receta dhe një sukses. Me atë gazpacho kam pasur një problem sepse gjatë 2 minutave me shpejtësi 10 shumë gazpacho ka dalë kudo, veçanërisht për shkak të nyjes midis kapakut dhe gomës. Soshtë aq shumë e lëngshme sa nuk është shtypur njësoj kudo dhe më është dashur ta kaloj për herë të dytë me gjysmën e gazpakos. Sigurisht që është 1 kg domate? Faleminderit.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Valerie, po është një kg domate dhe nëse del përmes gomës tashmë i jepet pak nga vetja dhe duhet ta ndryshosh. Edhe mua më ka ndodhur. Sa për copat e mbetura, dy minuta janë të mjaftueshme dhe gjithçka është thërrmuar plotësisht. Përshëndetje dhe më vjen mirë që ju pëlqen blogu ynë.

 10.   Mª Anxhelos dijo

  Përshëndetje, unë nuk kam shkruar asgjë për një kohë të gjatë, por mos mendoni se kjo do të thotë që unë nuk bëj asgjë sepse recetat tuaja janë të shijshme. Epo, gazapacho është e shkëlqyeshme edhe për mua por unë kam një problem është që gjithçka është e veshur në anët e kapakut dhe unë duhet të mbaj kapakun sepse përpiqet të hapet dhe bën një gabim kështu që nuk e di se çfarë ndodh sepse Unë shtoj shumat E Sakta, nuk e di nëse kopertina ka ndonjë defekt apo diçka që unë nuk di se çfarë të bëj, ju do të dini si të më thoni pse ndodh kjo, ju faleminderit shumë, është se kam vendosur gjithçka të humbur

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Mª. Anxhelos, mendoj se goma është tashmë e lirë dhe nuk është normale për një gabim. Unë bëj gazpacho çdo javë dhe nuk bën një gabim dhe kapaku mban mirë. Nëse lëngu del nga kapaku, duhet të ndryshoni gomën. Merrni kontakt me prezantuesen tuaj dhe informojeni. Të gjitha të mirat.

 11.   Pedroto dijo

  Na vjen keq, si andaluzian duhet të them se kjo nuk është aspak si një gazpacho e mirë andaluziane. Akulli i mbetur, domatja e konservuar e mbetur, buka që nuk ka, dhe shumë më bujare me vaj dhe hudhër.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Pedroto, kam provuar shumë gazpachos të ndryshme. Gjyshja e burrit tim bën një gazpacho Extremadura që është e shijshme. E mira e recetave është se mund t’i përshtatim sipas dëshirës sonë. Nuk më pëlqen gazpachos me bukë dhe kjo është arsyeja pse unë e bëj në atë mënyrë, pavarësisht nëse e bën origjinali. Të gjitha të mirat.

 12.   Lourdes dijo

  Vajza të shkëlqyera !!!! Sapo e bëra tani për të ngrënë dhe përveç që është i freskët ka aromë dhe strukturë …… Faleminderit për recetat tuaja !!!

  1.    Elena Calderon dijo

   Jam shumë i lumtur që më pëlqen, Lourdes! Të gjitha të mirat.

 13.   eva dijo

  Faleminderit shumë për këtë gazpacho !! kjo eshte e mire!! Na pëlqen më shumë lëng, aq më shumë ujë dhe pa bukë. sa mirë ndihet në këto ditë kaq shumë nxehtësie. Shume puthje

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Epo, ju keni bërë shumë mirë, e keni përshtatur në shijet tuaja mrekullisht! Jam i sigurt që edhe në këtë mënyrë është e shkëlqyeshme.
   Puthje!

 14.   Cristina dijo

  Doli shkëlqyeshëm, nuk shtova akull as bukë, por e vendosa në një kavanoz në frigorifer ... dhe është një ves !!! Nga rruga, unë e bëra atë me domate të thërrmuara sepse nuk dija nëse domate natyrore duhej të skinnohen dhe të hiqeshin farat.
  Përshëndetje dhe urime për këto receta që dalin gjithnjë mirë!

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Faleminderit për komentin tënd, Cristina. Mund të vendosni domate të plota, të lara mirë, sepse ato shtypen shumë mirë.

 15.   Rosa dijo

  Përshëndetje. Gazpachon e kisha bërë disa herë duke ndjekur receta të tjera dhe nuk më shkonte për shtat. Sot e kam bërë me tuajat dhe ka qenë shumë mirë. Kjo nëse nuk kam shtuar kastravec sepse nuk më përshtatet. Dhe unë e kam zëvendësuar specin jeshil, të cilin nuk e kisha, me specin e kuq. Thashë fantastike.
  Ka qenë gjithashtu e kuqërremtë, jo portokalli.
  Faleminderit për recetën dhe për uebin në përgjithësi, është shumë mirë.

  1.    Ascen Jiménez dijo

   E vërteta është që me Thermomix të bësh receta si këto është shumë e lehtë dhe ato gjithmonë dalin mirë. Komente si tuajat na inkurajojnë të vazhdojmë të bëjmë dhe botojmë receta, faleminderit shumë!

 16.   Mariabringue dijo

  eshte oskua !!!

 17.   Irenearcas dijo

  Jan i madh! E vërteta është që ne japim recetën themelore dhe, natyrisht, se secili e përshtat atë në shijet e tij. Për shembull, unë tashmë i bëj përbërësit me sy në varësi të asaj që duhet të shpenzoj. Faleminderit që na shkruat!

 18.   Nuria Ruano Bejarano dijo

  gazpacho shume e mire

 19.   dashuri dijo

  shume i pasur. E vërteta është se duhet të them se unë dhe termomiksi nuk merremi vesh, kam marrë receta mjaft të dobëta, por kjo gazpacho ka qenë e shijshme!

 20.   Antonia Ruiz dijo

  Blogu është i shkëlqyeshëm, unë bëj shumë receta nga këtu .. faleminderit

  1.    Irene Arkas dijo

   Faleminderit Antonia për të na ndjekur dhe për mesazhin tuaj. Një përqafim

 21.   Xelo dijo

  Përshëndetje, faleminderit për recetat. Unë jam intolerant ndaj specave, pse një tjetër perime mund ta zëvendësoj atë?

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Dhe pse nuk bëni një salmorejo që ka edhe të mirën e domates, por pa spec?

   https://www.thermorecetas.com/receta-facil-thermomix-salmorejo/

   Puthje !!