Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Flan kafeje

Recetë ëmbëlsire Thermomix flan kafeje

Këtë ëmbëlsirë e provova për herë të parë në shtëpinë e tezes sime Vicen në një vakt familjar. Është një flan shumë e thjeshtë për t'u përgatitur, në më pak se një çerek ore kemi përgatitur një ëmbëlsirë të shijshme, veçanërisht për adhuruesit e kafesë.

Është një recetë që pasi përgatitet kërkon disa orë të ftohtë për t'u ngjitur mirë. Edhe pse më pëlqen ta bëj në mbrëmje dhe ta marr të nesërmen. Është gjithashtu e rëndësishme për vendosur mirë flan, që zarfi i flanit mbretëror që ne shtojmë është 8 racione, nëse është 6 rrezikojmë që të mos ziehet.

Ka atë prekje kafeje e cila është ideale për pas ngrënies ose si meze të lehtë. Meqenëse jam e ëmbël, shtova edhe pak sheqer se ai i treguar nga tezja ime, por kjo tashmë shkon në shije.

Në shtëpinë time, po të them të drejtën, nuk jemi shumë kultivues të kafesë. Edhe burri im pa me degjuar do te them qe vazhdon me Colacao® e tij por te gjitheve na pelqeu shume flanja edhe pse po per jo kafene ju keshilloj. shoqërojeni atë me krem.

Kafeja mund të jetë tretës ose krijues kafeje, ai që ju e bëni zakonisht. Por nëse bëni kafe të tretshme duhet ta keni përzier me ujë në proporcionin e treguar nga prodhuesi.

Më shumë informacion - Kafe e errët

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, E lehtë, Desserts

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

40 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   konçi dijo

  Sa e madhe është gota me kafe, e madhe apo e prerë?

  1.    ary_21_@hotmail.com dijo

   Përshëndetje, do të doja të dija nëse kafeja duhet të jetë një përbërës thelbësor apo mund të jetë një tjetër si i cili? ide? hahaha nuk na pelqen kafeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
   falënderim

   1.    Silvia Benito dijo

    Unë nuk kam provuar lloje të tjera kafeje, por ata na thonë se ka nga ata që e bëjnë me kola-cao ose nesquik dhe se është shumë i mirë.
    Një ide tjetër është të provoni këtë lloj kafeje të çastit që ata shesin të aromatizuar me karamel ose vanilje ose kapuçin ... ndoshta për ata që nuk janë shumë prodhues të kafesë ashtu.

  2.    Silvia Benito dijo

   Conchi, unë përdora masën e kupës plastike në kapakun e termomiksit, më vjen keq që nuk e kam specifikuar mirë.

 2.   Cristina dijo

  Përshëndetje Silvia, është hera e parë që bëj komente, por nuk do të jetë e fundit, falë jush nuk e ndal Thermomix, është e mrekullueshme, dje kam bërë në pak minuta kremin e kremit që keni botuar ditën tjetër dhe unë e kam sjellë atë në zyrë, njerëzit kanë halucinuar duke menduar për kohën që do të duhej për ta bërë atë dhe sa e shijshme është, unë po qesha brenda, vetëm disa minuta dhe është e shijshme!, dhe kështu, shumë recetat që më vijnë nga faqja juaj e internetit, faleminderit për gjithçka dhe për ndarjen me ne të gjitha sekretet tuaja Thermomix. Puthje, Kris

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Cristina!

   E njëjta gjë më ndodh mua, shumica e recetave bëhen në më pak kohë sesa me mënyrën tradicionale. Dhe me Thermomix ato janë perfekte !!

   Puthje !!

  2.    Silvia Benito dijo

   Cristina, faleminderit shumë për komentin tuaj dhe për ndjekjen e recetave tona. Më vjen mirë që i shijoni dhe i ndani me njerëzit tuaj duke shijuar duke ditur vetë përpjekjen që ndonjëherë i bën këto receta.

   Puthje

 3.   Nuria CC dijo

  Përshëndetje,

  Edhe këtë flan e bëj zakonisht, është shumë e shijshme, por as kafja nuk më pëlqen dhe e bëj me cola cao ose nesquik çfarëdo që kam në shtëpi, vendos një gotë të vogël qumësht në të dhe shtoj nesquik derisa të eshte mjaft e erret

  Pershendetje

  1.    Silvia Benito dijo

   Faleminderit për kontributin tuaj Nuria, sigurohuni që ata që nuk janë shumë prodhues të kafesë do të vijnë shumë mirë !!

   Një përshëndetje

 4.   mamiavila dijo

  Sa gram ka zarfi i flanit? Unë kam një kuti por nuk vë pjesë, thotë 97,5 gram ,,, hesht faleminderit për recetat tuaja i bëj pothuajse të gjitha

  1.    Vega dijo

   A duhet të shtoni sheqer? Zarfat mbretërore dhe ai ka sheqer, apo jo?

   1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

    Përshëndetje Vega:
    duhet të shtoni pak më shumë sheqer në mënyrë që të keni një fllan të butë. Ju gjithashtu mund të zvogëloni nga 150 në 100 g ose të përdorni ndonjë lloj tjetër ëmbëlsues që nuk është sheqer, por unë do të shtoja diçka sepse përndryshe aroma e fortë do të shkatërrojë ëmbëlsirën tuaj.
    Puthje !!

 5.   veronikë dijo

  Përshëndetje Silvia, një pyetje që kam… në cilën kallëp e bën këtë flan ??? Përshëndetje

  1.    Silvia Benito dijo

   Veronica, e bëj në një kallëp tradicional torte me një vrimë në mes.

 6.   delfi dijo

  Kjo flan është e shkëlqyeshme !!!!!!! Vërtetoni.
  Unë nuk jam krijues shumë i kafesë, por e dua. Gjithmonë e shoqëroj me pak krem ​​pana. I jep një prekje shumë të mirë.
  Edhe fëmijëve të mi u pëlqen hehe!
  Fotoja ishte e bukur, si të gjitha.
  Puthje!

  1.    Silvia Benito dijo

   Delfi, më vjen mirë që ju pëlqen, dhe siç thoni prekja e kremës është e domosdoshme në shtëpinë time, ne e duam atë.

   Puthje!

 7.   Elena22 dijo

  Çfarë pamje e bukur duket !!!!,

  Unë ju zbulova shumë kohët e fundit, por unë i dua recetat tuaja. URIME !!!!!.
  Përshëndetje.

  1.    Silvia Benito dijo

   Elena, mirë se erdhët në blog, më vjen mirë që ju pëlqejnë recetat tona.

   Një përshëndetje

 8.   marselinë dijo

  Përshëndetje, faleminderit për recetat, unë zakonisht i bëj të gjitha shumë të shijshme, me përjashtim të aromës së pasur të kafe, por nuk e di se çfarë bëra që nuk zhdukej

  nje puthje dhe faleminderit shume per gjithcka

 9.   marilo jimenez dijo

  Përshëndetje, sot kam marrë recetën për ta bërë atë dhe më është ngritur pyetja vijuese,
  Pluhur kafeje ose i tretur në ujë?
  Ju faleminderit.

 10.   ANGELICA MARTINEZ dijo

  Përshëndetje, Mariló dhe unë kemi të njëjtën pyetje, por kanë kaluar 10 ditë që kur kemi pyetur,
  Kafeja në pluhur ose e tretur me ujë? Ne duam të bëjmë fllanxhin, a mund të përgjigjeni së shpejti ju lutem?
  Ju faleminderit.

  1.    Mayra Fernandez Joglar dijo

   Përshëndetje Mariló dhe Angélica,

   Kafeja e tretur tashmë në ujë, sikur do ta pish!

   kisses!

 11.   MARY dijo

  Kjo është e mrekullueshme, unë duhet të bëj cola cao .. Unë do të doja të di se si është bërë carmel në thermomix faleminderit për recetat.

  1.    Silvia Benito dijo

   Mary, ne kemi recetën e karamelit në blog. Shikoni në indeks.
   Një përshëndetje

 12.   Cristina dijo

  Nuk keni nevojë për gjizë?

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Cristina, nuk keni nevojë për gjizë sepse ka pluhurat për të bërë fllanxhë dhe kjo e bën atë të bluhet.

 13.   kennyxsylver dijo

  Përshëndetje, unë e bëra këtë flan sot për nesër ... dhe ka qenë shumë e ëmbël.
  Unë kam vendosur një gotë me këto nocilla të tretshme të kafesë ... dhe nuk e di nëse kjo është arsyeja pse!
  Goodshtë mirë ... pro për shijen time shumë të ëmbël!
  një puthje dhe ju lutem na tregoni sa kafe dhe nëse duhet të jetë e tretshme ose kafe.
  Falënderim

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Kennyxsylver, masa e gotës është nga kupa Thermomix, ata e kishin komentuar atë pak më poshtë në komente.

   Tani për tani ne e ndryshojmë këtë në përbërësit kështu që nuk ka vend për dyshime.

   Kafeja mund të jetë ajo që ju konsumoni në shtëpi. Mund ta bëni të tretshëm të përzier me ujë ose nga një tenxhere kafeje.

   Sa i përket ëmbëlsisë, nuk mendoj se është për shkak të kafesë, por më shumë për shkak të zarfit të flanit. A keni parë nëse ajo tashmë kishte sheqer? Thatshtë që ndonjëherë ata i shesin me sheqer të inkorporuar, natyrisht, nëse kësaj i shtojmë 150 gram sheqer dhe nuk jemi shumë të ëmbël ... ngjitemi në mure !!

   Faleminderit që na shkruat dhe na ndiqni. Do të shihni se si do ta qëndisni herën tjetër. Të gjitha të mirat!

 14.   Maria Jose dijo

  Pershendetje, ky flan eshte "i shkëlqyeshëm", në vend që të vendos kafe nga një aparat kafeje kam vendosur nja dy lugë gjelle nescafé dhe është shumë mirë !!!!!!

  1.    ascenjimenez dijo

   Sa mirë që ju pëlqente MªJosé! E vërteta është se është shumë e shijshme ...
   Faleminderit që u besuat recetave tona dhe që na shkruat.
   Puthje!

 15.   Konçi dijo

  Përshëndetje Silvia. E bëra këtë mëngjes por hodha gjysmën e zarfit sepse. Unë nuk e pashë recetën tuaj, ma dha kushëriri im, i cili kishte 1 litër krem ​​dhe një zarf mbretëror dhe unë, pasi bëra 500 gjysmë litri, e bëra në gjysmë, le të shpresojmë që të ziejë.

 16.   laile dijo

  Përshëndetje, sapo bëra flanin që ndryshova kafenë për një kapuçin me aromë karamel. Dhe ka erë vesi siç thonë fëmijët e mi. Por e shoh pak të vogël që e bëj që tjetri të jetë më i madh.

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Laly, ju lehtë mund të rrisni sasitë aq sa ju nevojitet (mirë, 😛 kini kujdes që kapaciteti i termomiksit të jetë 2L). Nëse shtoni përbërësit në temperaturën e dhomës, nuk mendoj se keni nevojë të rrisni kohën e gatimit. Sidoqoftë, kur ta gatuani, sigurohuni që të arrijë mirë 90 gradë. Suksese dhe faleminderit per mesazhin tuaj !! Ju do të na tregoni se si ju duket ... sigurisht që do të jetë e mrekullueshme. Puthje.

 17.   laile dijo

  Ishte për të vdekur, me një aromë të shijshme karamel. Herën tjetër do ta bëj me një litër
  Faleminderit per pergjigjen.

  1.    Irene Arkas dijo

   Lali i Madh !! Çfarë lajmi të mirë. Faleminderit shumë që na ndiqni dhe na lani këtë mesazh. Një puthje

 18.   Sandra Herrera dijo

  Doli mirëiiiiiiisiiiiiiisimo !! Ishte një sukses !!

 19.   cristina dijo

  Dua të di sa ujë për kafe dhe nëse qumështi nuk është i nevojshëm?

  1.    Ana Valdes dijo

   Përshëndetje Cristina, nuk ke nevojë për qumësht. Nuk mund t'ju them se sa ujë për kafe. Ju duhet një gotë plot me kafe të gatshme. Sasia e ujit do të varet nga krijuesi juaj i kafesë. Dhe nëse përdorni të tretshëm, atëherë ndiqni udhëzimet e prodhuesit për të bërë një kafe dhe, pasi të jetë bërë, ju duhet një filxhan i plotë. Unë shpresoj se kam ndihmuar! Nje perqafim!

 20.   nëntë dijo

  Kjo e mirë

 21.   Alicia dijo

  Jo !! Unë kam bërë gjithçka siç thotë ajo dhe ka qenë super e lëngshme kur e kam futur në kallëp, nuk e di që do të ziejë !!; Nuk e di pse dhe çfarë kam bërë gabim dhe nëse ka ndonjë zgjidhje