Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Kos i thjeshtë

Një nga gjërat e mira për të bërë kos natyral në shtëpi është se ju mund t'u jepni atyre prekjen tuaj të veçantë duke i bërë ato me çdo aromë ose duke shtuar reçel ose fruta, mjaltë, etj.

Unë në disa jehonë së pari mollë shtëpi dhe pastaj kos dhe në të tjerët thjesht shtoj rrush të thatë që më pëlqen shumë. Gjithashtu, vajza ime e vogël i merr ato pa asgjë, natyrisht që është adhuruese e kosit, kostume të vogla y Krem kremi.

Edhe mua më pëlqejnë shumë, aq më tepër që shoqja dhe kolegja ime Mila më dha recetën dhe më inkurajoi t’i përgatis. Nga ajo në shtëpinë time fluturon kosi natyral !!

Më shumë informacion - Salcë mollësh / Çokollatë Petit-suisse / Krem kremi luleshtrydhe.

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix


Zbuloni receta të tjera të: E lehtë, Më shumë se 3 vjet, Desserts

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

73 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Arantxa dijo

  Sapo hyra në këtë blog dhe më duket shumë interesant. Kam patur në mend recetën e kosit për një kohë të gjatë, le të shohim nëse guxoj ta bëj. Ju keni qenë i mrekullueshëm, sa një pamje e mirë !!!! !!

  1.    Elena Calderon dijo

   Faleminderit shumë, Arantxa. Ne jemi shumë të lumtur që ju pëlqen blogu ynë. Faleminderit që na shikove.

 2.   jug dijo

  hej, sa zgjasin koset në frigorifer?

  1.    Elena Calderon dijo

   Nuk më zgjasin shumë sepse kam dy vajza që i hanë çdo ditë, por mendoj se qëndrojnë në mënyrë të përsosur për një javë. Të gjitha të mirat.

 3.   Gina dijo

  Unë u përpoqa t'i bëja në furrë dhe ata nuk u bënë mjaftueshëm, kam dyshime sepse në tre minuta e gjysmë termomiksi nuk arrin në 80 gradë, a mund të jetë ky problemi? Apo mund të jetë qumështi sepse ata më thanë se qumështi i kalasë është më i miri? Faleminderit.

  1.    Elena Calderon dijo

   Pershendetje Gina. E bëj me qumësht të plotë Pascual, por nuk ka pse të jetë i ftohtë. Lidhur me atë që ziejnë, ato nuk janë si ato të blera, ato janë si një krem ​​i lehtë ose sikur rrahim shumë një kos të blerë. Unë gjithmonë i kam bërë duke mbuluar Thermomix me batanije, por një mik bën opsionin e ngrohjes së furrës në 50º dhe thotë se ato duken mirë. Sa ishin të zier?

 4.   Gina dijo

  Përshëndetje Helena. Motra e vajzës që më shiti thermomix më tha t’i lëmë brenda brenda, të heq nga priza makinerinë dhe t'i mbuloj me një qese izotermale dhe batanije. Unë nuk e kam provuar akoma, por do ta provoj çdo ditë dhe do t'ju tregoj për këtë . Motra ime është shumë e butë, por i bën ato me një prodhues kosi. Faleminderit.

  1.    Elena Calderon dijo

   Pershendetje Gina. Kështu i bëj, i lë brenda natës në Th. Dhe të mbështjellë me disa batanije. Prodhuesi i kosit është i shkëlqyeshëm dhe mendoj se do ta blej së shpejti. Të gjitha të mirat.

 5.   sandra dijo

  cfare kuptoni te mbuluar me batanije faleminderit

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Sandra, Thermomix duhet ta mbajë nxehtësinë për të paktën 10 orë dhe për këtë unë e mbështjell në batanije ose mund ta mbuloni me një qese izotermale dhe batanije sipër. E lë brenda natës dhe në mëngjes është gati. Edhe pse më pëlqen se si duket kështu dhe e bëj shumë shpesh, mendoj se për Tre Burrat e Urtë do të porosis një prodhues të kosit. Unë shpresoj se ju pëlqen. Të gjitha të mirat.

 6.   Shkop dijo

  Ata kanë dalë perfekt për mua! Por unë bëra vetëm 900 qumësht. Sigurisht, ato janë të skremuara, si qumështi ashtu edhe qumështi pluhur janë të skremuar.
  Ata u ngjeshën në mënyrë të përsosur në furrë. Më parë i hidhja në disa kavanoza individuale dhe ishin të shijshme !!

  1.    Elena Calderon dijo

   Unë e dua këtë kos! Jam shume e lumtur, Billy. E vërteta është se del shumë e pasur. Të gjitha të mirat.

 7.   i gëzueshëm89 dijo

  olaa kisieraa bëj kos xro Nuk di nga të blej qumësht pluhur të skremuar? Të gjitha të mirat.

  1.    Elena Calderon dijo

   Unë mendoj se ka pothuajse në të gjitha supermarketet si Carrefour, Dia,. E blej nga marka Sveltesse. Të gjitha të mirat.

 8.   maria dijo

  Vit i ri i mbarë dhe i lumtur për të gjithë, është hera e parë që i shkruaj kësaj pjese, dhe e vërteta është që ju më ndihmoni shumë në kuzhinë, është më e lehtë dhe kam një kohë shumë të mirë duke i bërë njerëzit e mi të provojnë gjithçka që gatuaj kështu është coballas ha ha ha. Ju falënderoj shumë për ndihmën tuaj

  1.    Elena Calderon dijo

   Faleminderit shumë që na pa, Maria. Më vjen mirë që ju pëlqejnë recetat tona. Përshëndetje dhe Gëzuar 2011!

 9.   Eunice dijo

  Pershendetje Elena. Unë po ju ndjek për muaj të tërë, urime për punën tuaj.
  Unë kam një pyetje me kosin. Disa ditë më parë bëra me recetën nga libri termomix, i cili kërkon qumësht të avulluar (një gotë).
  E lashë 8 orë siç tregohet dhe e pashë shumë të lëngshme ...
  Unë pashë që keni vendosur qumësht pluhur ... a trashet më shumë? Faleminderit.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Eucine, nuk më mbetet shumë lëng, e hamë me lugë, nuk mund ta pish. E lë brenda natës dhe nuk e zbuloj deri pasdite. E mbuloj me një batanije të madhe të palosur dhe duket shumë mirë. Nga rruga, është një koincidencë, por ndërsa u përgjigjem pyetjeve në blog, unë jam duke pirë një kos me rrush të thatë që e bëra disa ditë më parë. Të gjitha të mirat.

 10.   Toni Cabrera dijo

  Unë do të doja të dija një recetë për kërmijtë e tokës, nuk mund të gjej ndonjë në librin e recetave termomix dhe ata më kanë rekomanduar që të ha kërmij, nëse dikush ka një recetë do të doja ta dërgoja tek unë.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Toñi, nuk e kam por do të përpiqem ta gjej një të tillë. Të gjitha të mirat.

 11.   moni dijo

  Përshëndetje!!!,

  Fillimisht desha t'ju përgëzoj për këtë faqe madhështore, tashmë kam bërë disa receta dhe të gjitha kanë dalë të shkëlqyera, orizi me ullinj për shembull burri im është "i çmendur" ... Kam një pyetje, kam një Fëmija 14 muajsh dhe e vërteta është se do doja t'i bëja jogurte natyrale, por ai ende nuk mund të pijë qumësht lope, a mund ta përgatisë qumështin me qumështin e tij pluhur? dhe mund të zëvendësojë gr. qumësht pluhur për drithërat pluhur me të cilat bëj qullën?

  Faleminderit shumë për gjithçka !!! Nje perqafim

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Moni, nuk e kam provuar, por mendoj se nuk do të jetë e njëjta gjë. Qumështi pluhur është ai që e bën atë të ziejë dhe më i trashë. Provoje dhe më thuaj. Të gjitha të mirat.

 12.   Ann dijo

  Përshëndetje, ka rreth një muaj që kur zbulova këtë blog, dhe tani vajza ime dhe unë kalojmë gjithë ditën në kuzhinë.
  Unë tashmë kam bërë kos natyral, por do të doja të dija nëse mund të bëhet me kos me aromë dhe si.

  FALEMINDERIT

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Ana, i bëj të njëjtat duke përdorur një kos me aromë. Vajzat e mia e pëlqejnë shumë atë luleshtrydhe. Të gjitha të mirat.

 13.   angeles dijo

  Do të doja të dija nëse mund ta bëja me qumësht të skremuar dhe pa sheqer sepse kështu i blej gjithmonë. Faleminderit.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Anxhelos, nuk jam përpjekur ta bëj me qumësht të skremuar. Unë gjithmonë i bëj me qumësht të plotë për vajzat e mia. Të gjitha të mirat.

 14.   Carmen dijo

  Përshëndetje, është hera e parë që guxoj të lë një koment. Unë kam pasur Thermomix për pak kohë por falë jush po mësoj shumë, kam provuar kosat por e vërteta është se ato nuk kanë qenë shumë të mira, sepse vetëm gjysma është zier, fundi është ujitur, unë i keni lënë në furrë për 12 orë dhe i keni mbuluar me një leckë kuzhine. Të gjitha të mirat.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Carmen, përpiquni ta lini në Thermomix të mbuluar mirë me një ose dy mante. Zakonisht e bëj ashtu dhe më përshtatet shumë. E lë gjithashtu për 10 deri në 12 orë. Të gjitha të mirat.

 15.   Juana mary dijo

  Përshëndetje! Unë bëj shumë kos, pasi burrit tim dhe djalit tim i pëlqen shumë dhe unë blej vetëm kos për të bërë, receta është e njëjtë me tuajat, unë thjesht përdor kos normal nga marka Danone me aromë jo-qelqi, Dhe kur shtoj të gjithë përbërësit, shtoj një lugë çaji gjizë për ta ndihmuar në zierje, e mbuloj me dy lecka dhe e lë për 8 orë, zakonisht e bëj natën dhe në mëngjes është perfekte.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Juana Mary, unë do të përpiqem t'i bëj ata si ty. Ne gjithashtu na pëlqejnë shumë. Të gjitha të mirat.

 16.   Ann dijo

  UNË KAM NJË PROBLEM!!!
  Unë shikoj blogun tuaj çdo ditë; por një ditë fillova të shoh shumë ëmbëlsira për të bërë diçka. Pash nje qe kishte PETIT-SUISSE dhe sot i bleva nuk e shkrova emrin dhe tani nuk e gjej receten; sado qe e kam kerkuar ne "search recipes", ne "index recipes" etj, nuk e gjej. A ju kujtohet se cila ëmbëlsirë në blogun tuaj ka petit-suisse?

  SHUMË FALEMINDERIT

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Ana, e vërteta është se nuk mbaj mend se çfarë ëmbëlsire është. Ishte tortë apo ëmbëlsira? A mbani mend ndonjë detaj më shumë?

   1.    Ann dijo

    Ishte ëmbëlsirë dhe bëhej shpejt
    Nga rruga, unë jam i kënaqur që ju jeni në një pozitë kaq të mirë në gastroblogs; Ti e di që unë votoj për ty çdo ditë.

    1.    Elena Calderon dijo

     E vërteta është që nuk më kujtohet, Ana. Unë do të kërkoj recetat për të parë nëse mund t'i gjej. Të gjitha të mirat.

 17.   Irene dijo

  Përshëndetje!! Unë e dua kosin natyror, është i preferuari im, prandaj sapo pashë recetën e bëra ..... një katastrofë, unë gjithmonë gjithmonë marr gjithçka me termomix, sepse kjo është e pamundur, unë e kam bërë atë dy herë dhe unë jam totalisht i zhgenjyer! Unë nuk e di se çfarë është e gabuar me mua, nuk punon për mua Unë bëj gjithçka siç thotë, herën e parë që përdora qumësht gjysëm të skremuar (Lidl finessa) dhe mendova se ishte e njëjta gjë për këtë, dukej si aktimel. Kështu që herën e dytë kur e provova, përdori qumësht të plotë, e mbulova termomiksin me batanije, e kam lënë nga ora 22.00 deri në ora 13.30! dhe asgjë sikur të ishte qumësht… ..! Cfare mund te bej?? Cfare po bej gabim sepse do të doja ta bëja pasi është që e dua kosin dhe ha të paktën dy në ditë!

  Le të shohim se cilat zgjidhje mund të mendoni ose gjëra që unë mund t'i bëj keq! Koha, a është 3 minuta e gjysmë ?? me atë kohë nuk arrita 80º, nuk e di nëse kjo është arsyeja pse!

  Përshëndetje ... dhe edhe nëse jam inatosur me veten për këtë recetë ... faleminderit për të gjithë të tjerët, ju tashmë e dini që unë jam një tifoze e pakushtëzuar !!!

  Përshëndetje bukuroshe!

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Irene, gjithmonë derdh qumësht nga moti, jo nga frigorifer dhe vendos një minutë më shumë. Mbyllni Th mirë me batanije. Unë mendoj se kështu duhet të dalë për ty. Guxim, do të shihni se si duket mirë herën tjetër. Të gjitha të mirat.

  2.    shpresoj dijo

   Vendosa një zarf me gjizë me të gjithë përbërësit

 18.   Mila dijo

  Pershendetje Elena !! E përsosur, dhe një lloj kremoze, kështu më pëlqen kosi. Kam vendosur edhe komposto, kur t’i shijoj do t’ju ​​tregoj. Pershendetje!

  1.    Elena Calderon dijo

   E mrekullueshme, Mila! Jam shumë i lumtur kur na thoni që ju pëlqejnë recetat. Të gjitha të mirat.

 19.   Mila dijo

  E shkëlqyeshme, shumë e butë. Me komposto, përveç që është i pasur, fruti hahet edhe. Ide shume e mire Faleminderit!!

  1.    Elena Calderon dijo

   Më vjen mirë që të pëlqeu, Mila!

 20.   Nativity Scene dijo

  Pershendetje mire !!!
  Kam bërë sonte reçelin e luleshtrydheve dhe kosin natyral.
  Reçeli, i frikshëm, çfarë iluzioni, fëmijët e kanë ngrënë me kos.
  Kosin, e kam mbuluar dhe pyetja ime është: a mund ta lë në termomiks nga ora 23:18 deri në orën XNUMX pasdite të nesërmen?
  Dhe nëse nuk vendoset, gjë që unë shoh se u ndodh shumë njerëzve, a mund të shtoni diçka për ta vendosur? A mund të varet nga madhësia e kosit të qelqit që vendosni në të?
  Ju faleminderit shumë për blogun tuaj, unë jam shumë i kapur !!!

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Belén, unë e di që kos juaj ka dalë mirë, kështu që të gjitha dyshimet tuaja mendoj se i keni zgjidhur tashmë. Jam shume i lumtur qe ju pelqen !. Përshëndetje dhe faleminderit që na keni parë.

 21.   Nativity Scene dijo

  Pershendetje perseri,
  Unë tashmë kam marrë kos dhe spektakolar, ai ka qenë i përsosur në cilësi, super i butë !!!
  Faleminderit shumë për recetën. Kam femije te cmendur !!!

  1.    Elena Calderon dijo

   Jam shumë e lumtur, Belén!

 22.   Fernandez i papërlyer dijo

  Përshëndetje Elena, do të doja të dija sa ditë mbahet në frigorifer? Dhe nëse shtoni copa frutash të freskëta, a qëndrojnë të njëjtat apo, përkundrazi, bëhen acid më parë? I bëra shumë kohë më parë dhe nuk dolën mirë, por tani kur shoh recetën tuaj dua t'i bëj për të parë se si janë. NJË PËRSHËNDETJE

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje i papërlyer, i kam në frigorifer për më shumë se një javë, por në shtëpi nuk zgjasin më shumë, ne i duam! Unë nuk shtoj copa frutash kur i bëj, i shtoj vetëm kur do ta hamë, ose mjaltë ose rrush të thatë. Unë mendoj se nëse shtoni fruta dhe i lini për disa ditë, nuk mbahet mirë, është më mirë të shtoni fruta pak para se t'i hani ato. Të gjitha të mirat.

 23.   Fernandez i papërlyer dijo

  Po sigurisht, sa budalla, ke të drejtë, nuk e di se si nuk kam rënë para se ta bëj siç thua ti.
  Shume faleminderit . NJË PËRSHËNDETJE

 24.   karlota dijo

  Urime për blogun.
  Kjo është e shkëlqyeshme dhe është një ndihmë e madhe për të gjithë adhuruesit e termomix.
  Sinqerisht faleminderit shumë.
  Lidhur me kosin kam nje pyetje: sapo te kene kaluar 8 ore dhe kosi eshte gati, cfare beni me te? Si e ruani ne frigorifer? A nuk “thyehet” dhe nuk humb konsistencën?
  Unë do të doja ta zgjidhja këtë pikë dhe të shoh se si e bëni.

  Puthje

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Carlota, jam shumë e lumtur që ju pëlqen blogu ynë dhe ju falënderoj shumë që na keni parë. Lidhur me kosin, e mbaj në një enë të madhe, e mbuloj me mbështjellës plastik dhe e vendos në frigorifer. Nëse dëshironi që të mos humbasë qëndrueshmërinë, mund ta derdhni në gotat e kosit dhe t'i lini të fermentohen në furrë, të nxehur më parë në 50º. Puthje.

 25.   Belen dijo

  Mirë! Unë jam kthyer për të bërë kos dhe ato perfekte !!! Tani do të doja t'i bëja me aromë, si t'i bëj? Me një kos luleshtrydhe, a mjafton që ajo të marrë aromë? A mund të bëhen prej çokollate?
  Faleminderit shumë për recetat, pasi ju kam zbuluar, nuk ndalem së gatuari !!!

  1.    Elena Calderon dijo

   Unë jam shumë e lumtur Betlehem!. Me kos me aromë ato janë perfekte. Më pëlqen ai natyral dhe i shtoj gjëra të ndryshme, por me kos me aromë janë shumë të mirë. Të gjitha të mirat.

 26.   teresa dijo

  Do të doja të dija se si bëhen petit suisse, faleminderit shumë

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Terezë, ne kemi recetën në pritje të publikimit. Të gjitha të mirat.

 27.   Carmen Fenandez Red dijo

  Përshëndetje vajza, unë jam shumë e re në këtë fushë, vërtet nuk kam marrë tm deri të enjten por me ato që po lexoj dhe shoh në këto faqe mendoj se nuk do të largohem nga kuzhina, hahaha. Të gjitha falënderoj një shoqe që ka një dhe më tha për të, ajo bën shumë gjëra. Unë do t'ju tregoj për kosin, nuk mendoja se ishte kaq i lehtë, por shoh që kemi bërë një blerje të mirë. Faleminderit Auri që më brohorite.

  1.    Elena Calderon dijo

   Mirësevini, Carmen!

   1.    Carmen Fenandez Red dijo

    Faleminderit që më pranove në këtë familje të vogël tm. haha Do të të tregoj si jam mirë. Kupon?. I vogli im mezi pret të sillet, t'i bëjë kifle dhe çokollata. hahaha Çfarë zagari.

    1.    Elena Calderon dijo

     Mirësevini, Carmen! Ju do të shihni se çfarë mrekullie ka një makinë. Të gjitha të mirat.

 28.   Belen dijo

  Përshëndetje vajza, sot i bëra koset me një kos luleshtrydhe por ato dukeshin natyrale, aroma e luleshtrydhes ka humbur. Si mund t’i bëj që të kenë më shumë aromë luleshtrydhe? Kohët e fundit nuk kam lënë kuzhinën për ju!

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Belén, së pari duhet të bëni një pure frutash: thërrmoni 200 gr. e frutave me 80 gr. sheqer për 3 sek, me shpejtësi. 5 dhe 5 min./100º/vel.1 programe. Lëreni të ftohet për disa minuta derisa temperatura të arrijë 50º dhe vazhdoni me recetën e kosit. Ju do të më tregoni se si. Të gjitha të mirat.

 29.   Nativity Scene dijo

  Na vjen keq Elena, por a e vendosni purenë e frutave nën gotë dhe përzierjen e kosit sipër? apo i perzien te gjitha bashke?
  Dhe nga ana tjetër, nuk ka pluhura ose diçka të ngjashme me aromë për të shtuar? sepse me fruta do të zgjasin më pak, apo jo? Djali im ka kos të thjeshtë me reçel luleshtrydhe dhe e pëlqen, por nuk e di nëse është e njëjta gjë me purenë e frutave. Faleminderit!!!

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Betlehem, gjithçka është e përzier, por ato zgjasin më pak kohë. Më pëlqen ta bëj natyrale dhe ta përziej me reçel, mjaltë,. Në të vërtetë nuk di asgjë për pluhurat. Të gjitha të mirat.

 30.   Mª Jezusi dijo

  Përshëndetje, unë jam i ri në këtë termomix dhe nuk e kam përdorur ende shumë, doja t'i thosha Belen se ata shesin një lëng aromatike luleshtrydhe dhe pluhura me ngjyra për të bërë ëmbëlsira, unë e kam përdorur atë për të bërë kos në prodhuesin e kosit dhe ata dalin nga aroma si ato të blera, një urim

  1.    Virtytet González dijo

   Faleminderit Mª Jezus

 31.   Anabelen115 dijo

  Pershendetje! Unë e bëj këtë recetë për disa muaj dhe ato janë të shijshme, madje provova me gjysmë qumështi që janë pak më të lëngshëm, por po aq të mirë, problemi është se kohët e fundit nuk më ziejnë. Çdo gjë është e njëjtë dhe asgjë… .. Unë nuk di çfarë të bëj më.

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Ana Belén, çfarë gjëje më të çuditshme… nëse do të dilnin kaq mirë më parë… a ​​mund të jetë që ju keni ndryshuar markën e qumështit? A është kjo nëse jo ... Unë nuk e shpjegoj. Ose që para se të ishte verë dhe tani ju e bëni kur është më ftohtë dhe kjo është arsyeja pse ata nuk lodhen ... Unë thjesht nuk mund të gjej një shpjegim… na tregoni nëse mund ta zbulojmë! Faleminderit bukur që na shkruat dhe bëtë recetat tona.

 32.   Yarmiore dijo

  Përgatitni kos por nuk ziehet, çfarë të bëj që ta bëj gjizën dhe kështu të mos humbas përzierjen

  1.    Irene Arkas dijo

   Pershendetje Yarmiorhe,
   tani duhet të përdorni 4 fletë xhelatinë për ta bërë atë të skuqet.
   1. Hidratoni xhelatinën duke e vendosur në ujë të ftohtë për 3-5 minuta.
   2. Derdhni kosin dhe xhelatinën në gotë dhe përziejeni për 4 sekonda me shpejtësinë 5.
   Programoni 3 minuta, temperatura 80, shpejtësia 3.
   Derdhni atë në disa gota dhe ruajeni në frigorifer për disa orë.
   Fat i mirë, do të më thuash nëse kemi arritur t’i rregullojmë!

 33.   ascenjimenez dijo

  Ains Paqui, kjo tingëllon si unë ... E vërteta është se do të më kushtonte shumë të bëja pa të. Për më tepër, ndonjëherë mendoj se një tjetër do të ishte shumë mirë për mua !!
  Faleminderit që na ndiqni dhe për komentin tuaj.
  Puthje !!
  Votoni për ne në Çmimet Bitácoras. na duhet vota juaj për Blogun më të mirë Gastronomik:
  http://bitacoras.com/premios12/votar/064303ea28cb2284db50f9f5677ecd8e41a893e1

 34.   Elena dijo

  Hello!

  Ata na dhanë Thermomix kur u martuam në fillim ishim ngurrues, por tani nuk mund të jetonim pa të. Ne e kemi atë për gjashtë muaj dhe nuk shtrydhim më asnjë portokall për mëngjes, lëngjet me Termon dalin mrekullisht.

  Doja të bëja kos të bërë në shtëpi por nuk doja të blija një prodhues të kosit dhe kur pashë këtë recetë u gëzova. Dje kur u ngritëm shkuam për të parë grumbullin e batanijeve dhe mrekullinë! kishim kos. Isshtë e shijshme dhe e kemi bërë me qumësht të skremuar dhe pa ndonjë sheqer.

  Çfarë doja të dija nëse herën tjetër kur të bëjmë kos, a mund të përdoret ky kos apo duhet ta blejmë?

 35.   ferla dijo

  Unë dua t'i bëj ashtu.
  1 litër qumësht, 100 gr qumësht pluhur dhe një gjizë
  .
  Çdo gjë në gotë dhe vendosni 10 minuta 90 gradë në 3, pasi mbaron, vendosni në gota dhe frigorifer, hani kur të ftohen dhe bëni sheqer ose bllokim për shije. Ata janë shumë të mirë.

  1.    Irene Arkas dijo

   Sa mirë Ferla, ato duhet të jenë të shijshme dhe unë e dua prekjen e reçelit! Faleminderit shumë për kontributin tuaj, ne me siguri do t'i provojmë. 🙂

 36.   Carlota dijo

  Unë përdor prodhuesin e kosit dhe ato duken fantastike. Kam provuar dy variacione: pa qumësht pluhur dhe me qumësht gjysëm të skremuar dhe ato gjithmonë dalin të shijshme. Sigurisht, nëse përdorni qumësht pluhur, ato janë si koset e blera. Faleminderit për recetën!