Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Almogrote gomero ose Pate Canarian

Almogrota kanarine 1

Sot ju sjell një recetë nga Ishujt Kanarie, konkretisht nga zona La Gomera. Bëhet fjalë për një pate bërë nga djathë, speca y vaj. Veryshtë shumë e thjeshtë për tu bërë dhe për ta vendosur si meze të lehtë është më se e përsosur. Mund ta shpërndajmë në simite ose ta zhytim me bukë bukë ose me thumba buke.

Nëse keni djathëra të vjetër ose shumë të kuruar, ato të përsosura, nëse jo, kjo recetë është ideale për të përfituar nga mbetjet e djathrave që ne kemi mbetur atje. Shtë e rëndësishme që shumica e djathrave të jenë të vjetër ose të kuruar, për t'i dhënë asaj një aromë të fortë dhe të ngjashme me recetën origjinale.

E shijshme !!


Zbuloni receta të tjera të: Meze, Kuzhina Rajonale, E lehtë, Më pak se 15 minuta

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   majte dijo

    kësaj almogrote i mungon domatja e shtypur. Unë jam Canaria