Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Qiqra të pjekura për Krishtlindje

Oh sa e shijshme është pjata e sotme: pikantone të pjekura për Krishtlindje. Dhe çfarë janë pikantonet? Ju mund të pyesni disa ... mirë, shumë e thjeshtë. Pulat pikante, ose pulat kokelet, siç njihen në Francë, janë pula të vogla që peshojnë më pak se një kilogram. Për t'ju dhënë një ide, madhësia e tij do të ishte më e madhe se një thëllëzë dhe më e vogël se një pulë normale. Ata janë shumë të butë dhe shija e tyre është e shijshme. Ju do t'i gjeni veçanërisht tani, për Krishtlindje, në çdo dyqan shpendësh apo mishtoreje (dhe gjithashtu sipas kërkesës).

Për t'i pjekur ato do të përdorim tonën Teknika e preferuar e gatimit të dyfishtë: së pari në Qese për pjekje Varoma me lëngjet e veta në mënyrë që të zihet ngadalë brenda dhe më pas a prekja e fundit e furrës për ta skuqur dhe se nga jashtë mbetet shumë krokante. Gjithashtu, gjëja më e mirë e kësaj recete është se sapo të mbarojmë pjekjen në qesen e pjekjes me varoma, aty mund ta ngrijmë. Pra, kur të shkojmë ta marrim, do të na mbetet vetëm ta shkrijmë dhe t'i japim prekjen përfundimtare të furrës.A do ta bëjmë?

 

 


Zbuloni receta të tjera të: Mish, E lehtë, Krishtlindje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.