Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Pije izotonike

Çdo justifikim është i mirë për t'u çlodhur me një pije izotonike të bërë në shtëpi. Sidomos pas një sesion sportiv ose një ditë plot aktivitet.

Veçanërisht mbaj mend një ditë kur burri im dhe vajza e madhe kishin shkuar në biçikletë për një orë. Kur arritën, vajza ime më kërkoi për herë të parë Ujorin® dhe çfarë tmerri! kishte mbaruar. M'u kujtua kjo dhe në një moment e përgatita me pak përbërës dhe në një mënyrë të thjeshtë.

Les i pelqeu shume Dhe që atëherë, unë tashmë e kam përdorur atë në disa raste për të pirë pas garave të notit ose një dite pa ndërprerje. Na pëlqen ta marrim duke u qetësuar në divan dhe duke ngrënë shufrat e energjisë… Ju duhet të rimarrni forcën! 😉

Më shumë informacion - Shufra drithërash

Burimi - Libri Recetat e prezantuesve tanë.

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Pije dhe lëngje, E lehtë, Më pak se 15 minuta, Receta për fëmijë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

38 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Piluka dijo

  Sa i pasur! E provova në një klasë të veçantë termomix dhe e pëlqeva, por kurrë nuk e kam bërë. Pikërisht e kam edhe atë libër.
  Puthje!

  1.    Elena Calderon dijo

   Deliciousshtë e shijshme, Piluka! Guxoni ta bëni. Puthje.

 2.   mari carmen dijo

  Unë e përgatis këtë shumë të shijshëm për fëmijët e mi kur ata vijnë për të stërvitur për çiklizëm, ju keni parë gjysmë të ftohtin e luleshtrydheve që janë në speedcuchara.com, është buinisimoooooooo. Ka fitim tani që ka luleshtrydhe T G FALEMINDERIT ,,

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Mari Carmen, e dua gjysmën e ftohtë, e kam parë dhe mendoj se do ta bëj këto ditë. Të gjitha të mirat.

 3.   konçi dijo

  Pershendetje! më falni por nuk e kuptoj pse duhet ta fusni shportën në gotë nëse tashmë e kullojmë lëngun nga termomiksi në enë. Faleminderit. Më pëlqen shumë blogu yt, hedh një vështrim çdo ditë.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Conchi, të kesh dy sitë; domethënë mbetjet mbeten brenda xhamit përmes shportës dhe sitë vepron si filtri i fundit në mënyrë që asgjë të mos bjerë. Përshëndetje dhe jam shumë i lumtur që ju pëlqen blogu ynë.

 4.   iglesias sandra dijo

  Unë do të përpiqem të bëj goca deti sepse djali im është gjithmonë me këtë pije kur të përfundojë futbollin falë ..

  1.    Elena Calderon dijo

   Do ta shihni sa e shijshme, Sandra. Unë shpresoj se ju pëlqen.

 5.   Ana Martin dijo

  Përshëndetje Elena, që nga dhjetori kam termomix (dhuratë surprizë nga burri im) dhe jam i kënaqur. Çdo ditë shoh blogun tënd dhe më ndihmon shumë. Kam pak dyshim, pasi burri im është diabetik. Unë do të përgatis këtë pije izotonike, por a mund të më këshilloni se cila është sasia e sakarinës që mund të vendos, në vend të sheqerit, si këtu, ashtu edhe për ndonjë recetë tjetër. Faleminderit dhe urime për përpjekjen tuaj

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Ana, gjëja më e mirë është të shikoni në kutinë e ëmbëlsuesve. Në të gjitha ato vjen ekuivalenca e sakarinës me sheqerin. Secila markë është e ndryshme dhe është mirë që të ndiqni udhëzimet e tyre. Përshëndetje dhe faleminderit shumë që na keni parë. Më vjen mirë që ju pëlqen blogu ynë!

 6.   nuria dijo

  Përshëndetje vajza, e vërteta është një pije shumë e shëndetshme dhe tani që fillon ngrohtësia, ju doni shumë më tepër. Zakonisht e bëj në shtëpi shumë shpesh, por jo vetëm si pije sportive, por si shoqëruese e vakteve në vend të pijeve freskuese tipike. Të gjithë me të vërtetë e duam, unë jam diabetik dhe shtoj ëmbëlsues, por del thjesht si i pasur. .Të gjithë më të mirët.

  1.    Elena Calderon dijo

   Më vjen mirë që të pëlqen, Nuria!. E vërteta është se është një pije perfekte për çdo moment. Të gjitha të mirat.

 7.   PEPI dijo

  carai, nuk me kishte menduar kurre !!
  Djali im luan hokei dhe për lojërat i blej gjithmonë këtë lloj pije, tani do ta bëj për të.

  1.    Elena Calderon dijo

   Shpresoj të të pëlqejë, Pepi, do më thuash.

 8.   Alice dijo

  Përshëndetje Elena, do të doja ta bëja, sa kohë mban në frigorifer? faleminderit pershendetje

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Alicia, mirëpo e vërteta është se ne e përfunduam atë në një ditë, por besoj se tre ditë mbetet e përsosur. Bettershtë më mirë ta konsumoni ashtu siç e bëni për të mos humbur vitaminat. Shpresoj të të pëlqejë, do më thuash.

 9.   Meliade dijo

  Unë nuk e imagjinoja se kishte karota dhe limon, sigurisht që është shumë më mirë se akuariumi origjinal !!
  Kam një pyetje por nuk ka të bëjë me recetën; Do të doja të dija se si shkruan për foton, me çfarë programi e bën atë? Faleminderit shumë

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Meliade, ka shumë programe por unë përdor Photoshop ose Piknik.

 10.   antonio dijo

  Përshëndetje miq jam 37 vjeç dhe zakonisht praktikoj vrapim shumë, madje regjistrohem për të bërë gara popullore, do të doja të vendosni më shumë pije izotonike pasi kam termomiks ose receta që përmbajnë shumë energji për tu stërvitur mirë dhe me forcë. Faleminderit do të vazhdoj të shkruaj më shumë

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Antonio, po pres të bëj një recetë për një pije sportive. Shpresoj të jetë i pasur, nëse është kështu do ta vë recetën. Faleminderit shumë për sugjerimin tuaj, është një ide e mirë. Të gjitha të mirat.

 11.   Rosi dijo

  Përshëndetje, urime dhe faleminderit që na dhatë kaq shumë ide të mira, unë e dua faqen tuaj dhe e shikoj çdo ditë. Doja të dija pse pija energjike të nesërmen ishte e hidhur, nuk ishte bërë sapo. Faleminderit

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Rosi, është si kur bëni lëng portokalli që të nesërmen bëhet e hidhur, gjithashtu kjo pije është me limon. Isshtë për ta marrë atë brenda ditës. Përshëndetje dhe më vjen mirë që ju pëlqen blogu ynë. Faleminderit shumë që na shikove!

 12.   stefa dijo

  mmmm k ricaa! Koha voi acer x 2º dhe xro kam një dyshim pasi është për të ndarë limonët në lagje? faleminderit muxas

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Stefa, ju duhet t'i ndani ato në 4 pjesë. Të gjitha të mirat.

 13.   Jezu dijo

  E pabesueshme, një tjetër recetë që është super e dobishme, ju përgëzoj për blogun tuaj.

  1.    Elena Calderon dijo

   Faleminderit shumë Jezus!

 14.   Carmen dijo

  Unë vetëm e bëri atë dhe ka qenë një sukses në shtëpinë time! Unë kam bërë vetëm një ndryshim të vogël, si një Valencian i mirë ... Unë kam shtuar një portokall dhe këtë nga filmat! Ah! Dhe unë gjithashtu kam humbur gjithçka me turbo! Haha! Duhet të jetë normale pasi makineria ishte në maksimum. hehe

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Carmen, më vjen mirë që ju pëlqeu! E vërteta është që me turbo spërkat pak, por ia vlen. Shumë mirë për të shtuar një portokall. Të gjitha të mirat.

 15.   antonio dijo

  Përshëndetje Elena, më falni që nuk mund t'ju përgjigjem më parë, do të isha i kënaqur nëse do të vendosnit më shumë receta për këtë lloj pije izotonike pasi që ndalimi i termomiksit është turp ose do të doja gjithashtu të vendosni një recetë për proteina shtëpiake dridhet, faleminderit një përshëndetje Elena

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Antonio, ne do të përpiqemi të vendosim më shumë receta të këtij lloji. Të gjitha të mirat.

 16.   Ann dijo

  Përshëndetje, para disa ditësh zbulova blogun tuaj dhe ju lavdëroj shumë që na dhatë një pjesë të përvojës suaj për kënaqësinë tonë. Në shtëpi këtë fundjavë kemi kapur ato që mjekët i quajnë "viruse" dhe meqenëse trupi nuk dëshironte asgjë tjetër unë kujtova "atë pije noti" (pasi fëmijët e mi nuk hanë, por sportet e tyre nuk pushojnë dhe i shihni! ata janë!). Por ishte një sukses që e dinte pak nga pak dhe unë duhej të bëja një raund tjetër. Faleminderit shumë ...

  1.    Elena Calderon dijo

   Faleminderit shumë Ana !. Jam shumë i lumtur që ju pëlqeu dhe shpresoj se ajo vizitë e papritur, virusi, tashmë është larguar nga shtëpia juaj. Të gjitha të mirat.

 17.   Peter dijo

  Unë jam një sportist i rregullt dhe pija është e shkëlqyeshme. Urime

  1.    Elena Calderon dijo

   Faleminderit shumë Pedro!

   1.    Susana dijo

    Pershendetje Elena, do te doja te me tregonit nje recete per nje pije per tu bere zeshkane, faleminderit

    1.    Irene Arcas dijo

     Përshëndetje Susan!
     Ju duhet të përdorni karrota për t'ju bërë kafe. Prandaj ju lë këtë ide dhe më tregoni si jeni?
     Përbërësit:
     2 zanahorias
     1 naranja
     1 Tomate
     100 gr ujë
     5 kube akulli
     50 gr sheqer

     Përgatitja:
     Qërojmë karotat dhe portokallin, i shtojmë në gotë së bashku me domaten, pa qëruar. Shtojmë ujin dhe sheqerin. Shpejtësia 5 për 5 sekonda dhe në mënyrë progresive shkoni deri në 10. Ne e lëmë atë në fuqi të plotë për dy minuta.
     Shtojmë akullin, ngremë velinë. në 5, pesë sekonda për t'i ndarë dhe pastaj përparuar në 10, disa sekonda më shumë.

     Ju do të shihni se sa e shijshme!

 18.   TERESA dijo

  E shkëlqyeshme, unë kam marrë shënim se si është bërë, djali im është një atlet dhe ne do ta bëjmë atë, unë do t'ju tregoj për këtë, e bleva disa ditë më parë, dhe djali, madje djali im është i befasuar, ai thotë se është një nga gjërat më të mira që unë kam blerë Përshëndetje dhe i bashkohem grupit, faleminderit.

  1.    Ascen Jiménez dijo

   Mirësevini !!… do të shihni se nga këtu në asgjë nuk mund ta imagjinoni kuzhinën tuaj pa të.
   Shpresoj se të pëlqen kjo pije. Ah! Dhe faleminderit për komentin tuaj.
   Një përshëndetje