Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Vezë të mbushura

Receta e Vezëve të Mbushura Thermomix

Kjo është një nga pjatat e preferuara të burrit tim dhe zakonisht e bëj gjatë sezonit. Moti i mirë. Edhe pse është e vërtetë, se pothuajse vera kishte kaluar dhe unë nuk e kisha përgatitur këtë recetë.

Nja dy fundjavë më parë prindërit e mi erdhën për të ngrënë dhe unë kisha menduar për kursin e dytë, por ishte gjatë atyre ditëve që ju jeni disi "të trashë" dhe nuk mund të mendoja për ndonjë pjatë e thjeshtë dhe e pasur njëherësh. Unë komentova me vajzën time më të madhe se nuk dija çfarë të bëja për të ngrënë dhe ajo shpejt tha: "Mami, vezë !! ..." Ajo nuk po i referohej kësaj pjate, por vezëve të skuqura, të cilat e çmendin, por ajo më dha idenë e kësaj. recetë dhe unë thashë: "do të shihni se sa e shijshme do të përgatis vezë kësaj radhe".

Këto vezë përgatiten në një kohë të shkurtër dhe e mira e kësaj pjate është se ne mundemi përgatiteni atë paraprakisht. Ato janë një nga ato recetat që na nxitojnë me një vizitë, sepse i keni bërë ato gjënë e parë në mëngjes dhe kur të mbërrijë vizita keni gjithçka gati, na mbetet vetëm të shkojmë në frigorifer dhe direkt në tryezë .

Kur gatuaj vezët në shportë, shtoj një spërkatje uthull, pasi është një mashtrim në mënyrë që vezët të mos prishen kur gatuhen.

Dhe nëse keni nevojë për më shumë ide për t'ju frymëzuar këtu keni një përmbledhje me disa ide të ndryshme.

Më shumë informacion - 9 receta djathë vezësh për të shijuar verën

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Meze, Celiak, E lehtë, vezë, Intolerancë ndaj laktozës, Më pak se 1/2 orë, Receta verore

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luz dijo

  Janë vezë të shijshme. Nëna ime i ka bërë gjithmonë në shtëpi, dhe tani unë i kam bërë në të miat. Ato janë bërë në një moment dhe i pëlqejnë të gjithë. Përveç kësaj, ato lejojnë shumë ndryshime, si në mbushje ashtu edhe në zbukurim.
  Ju keni zgjedhur një recetë shumë të mirë për sot
  Përshëndetje !!

 2.   Silvia dijo

  Sa të pasur janë! Në shtëpi nuk mungojnë në verë, sepse duke i përgatitur paraprakisht dita përhapet më shumë!
  Puthje

 3.   vanessa dijo

  gjithçka është në imagjinatë, mirë ose pothuajse gjithçka. ekziston edhe aftësia juaj

  E shihni, disa vezë të mbushura me numrin e herëve që i kam bërë dhe ato qëndrojnë jashtë grepit në pjatë, duke u përplasur me njëra-tjetrën, gjysmë të shtrembër ... shihni ato.
  Faleminderit shumë si gjithmonë.

 4.   Elo dijo

  Ato duken mirë dhe janë prezantuar shumë mirë, është një nga pjatat që nëna ime ka bërë gjithmonë.

 5.   KONÇI dijo

  Çfarë !! Duket mire dhe sa precentacion i bukur ka qe deshiron te marresh, faleminderit na ndihmon shume, nje puthje

 6.   karmela dijo

  Sa mirë është të kujtojmë disa receta, vajza ime është gjithashtu një nga të preferuarat e saj, megjithëse huvot e skuqura e çmendin atë dhe unë do ta mbaj recetën, faleminderit

 7.   Marisol dijo

  Shumë mirë, ata gjithashtu kanë një pintë. Vendosa edhe pak domate te skuqura bashke me majonezen dhe jane shume te shijshme.

 8.   marilo jimenez dijo

  Kam kohë që nuk i kam ngrënë, nëna ime e bënte shumë.
  Këtë fundjavë po e bëj.
  Faleminderit për recetat.

 9.   VERONICA dijo

  E vërteta është se ajo ka një pintë, shumë herë hahet nga sytë. Përshëndetje për të gjithë.

 10.   sonia dijo

  Nëna ime i bënte gjithmonë në shtëpi, ndonjëherë në Krishtlindje ... ishte shumë e habitshme dhe të gjithë fëmijët i donin. Tani i bëj dhe sigurisht që janë shumë të mirë. Provoni këtë zbukurim: Kurseni rreth tre ose katër të verdhë veze (të tëra nëse përdorni pasta ose të grira me termos nëse jo). Në një pjatë të bukur vendosni një shtresë të hollë majoneze (e bëj sepse na pëlqen më shumë shtëpi) mbi të vezët e mbushura, por me fytyrë poshtë jo si në foto dhe në një kruese dhëmbësh gdhendim një açugë, një rrip speci të kuq ( I vë duke bërë një kryq) dhe një ulliri (nëse është i mbushur me açuqe më mirë) dhe ne e shpojmë atë në majën e vezës duke lënë ullirin sipër. Sapo të mbarojnë të gjitha, spërkasim të verdhat mbi të gjitha vezët (me një mulli ushqimi që menaxhoj më mirë: i kaloj të verdhat në të njëjtën kohë kur i shpërndaj mbi vezë, duket sikur të ketë rënë shi)
  Puthje, do më thuash.

 11.   Piluka dijo

  E vërteta është se ato janë të shijshme dhe të gjithë i pëlqejnë!
  Puthje

 12.   delfi dijo

  Ummmmm e shijshme !!!!!
  Kjo pjatë do t'ju nxjerrë nga telashet në çdo moment, përveç se është e shkëlqyeshme. Të gjithë i pëlqejnë ... sa mirë ...
  Dekori i pjatës është shumë tërheqës dhe i shijshëm.
  Faleminderit, puthje !!!

 13.   Moni dijo

  Përshëndetje!!!,

  I bëra të shtunën në mbrëmje, pata një darkë me miqtë dhe nuk mbeti asnjë are janë të shijshme !!!!. Një përshëndetje

 14.   mrekulli makine gallate dijo

  Do të doja ta dërgojnë librin. Nuk mund të dobësohem.
  Thank you very much in advance