Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Sallatë frutash dhe makarona

Sot ju prezantojmë a pllakë e lehtë, e fresket dhe shume origjinale. Kështu është kjo sallatë me fruta dhe makarona.

Në verë, me nxehtësinë, ata duan më shumë ky lloj sallatash që kombinojnë makaronat dhe frutat ose perimet. Ato gjithashtu i shërbejnë kujdesu për vijën dhe hani shëndetshëm.

Më pëlqen shumë vinaigretë portokalli për këtë pjatë. Unë nuk shtoj uthull, por ju mund të shtoni një spërkatje për sa kohë që është një uthull e butë.

Më shumë informacion - Makarona të ëmbla dhe sallatë frutash

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Oriz dhe makarona, Sallata dhe Perime, E lehtë, i përgjithshëm, Më pak se 1 orë, Receta verore, regjim, Vegjetarian

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Karmen dijo

  I DUA Sallatat. FALEMINDERIT SSHT A një kënaqësi

  1.    Elena Calderon dijo

   Shpresoj të të pëlqejë, Carmen, do të më thuash. Të gjitha të mirat.

 2.   monica dijo

  Silvia, e di që kjo nuk ka asnjë lidhje me këtë recetë, por shpresoj se mund të më ndihmoni. Unë kam blerë miell misri të gatuar paraprakisht sepse kam dashur të bëj një bukë misri që kur e provova në Portugali. A do të dinit ndonjë recetë?
  Faleminderit për blogun tuaj të mrekullueshëm, punë e shkëlqyer.

  1.    Elena Calderon dijo

   Përshëndetje Monica, vendosa lidhjen me recetën: http://www.recetario.es/receta/1499/pan-de-maiz.html. Përshëndetje dhe jam shumë i lumtur që ju pëlqen blogu ynë.