Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Supë me fasule jeshile me patate

Sot ju sjell një recetë shumë të thjeshtë. Tani që po fillon të qetësohet, sidomos gjatë natës, unë kisha filluar të më pëlqente të pija darke kremrat e pasur që përgatiten me Thermomix®.

Pra, duke përfituar nga fakti që tani është sezoni i fasuleve jeshileMendova ta bëj këtë krem, me pak patate dhe një djathë për t'i dhënë asaj prekjen e fundit (që në rast se keni fëmijë, kështu që ne mund t'ua bëjmë gjellën më argëtuese).

Sigurisht, mund të shtoni ndonjë tjetër verdura që keni në shtëpikungull, karrota, selino, presh ...).

Më shumë informacion - 9 krem ​​kungujsh

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, E lehtë, Më pak se 1/2 orë, Receta për fëmijë, regjim, Supave dhe kremrave

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

14 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ester Perez-HUELVA dijo

  Përshëndetje Irene! Faleminderit shumë për këtë recetë, më duket se është më e thjeshtë, më e shpejtë dhe mbi të gjitha i dua supat! E shkruaj për mua! Nga rruga, në shtëpi ne jemi vetëm burri im dhe unë, po kam vënë gjysmën e përbërësve, a do të ishte mirë si pjatë e parë, apo do të ishte shumë e djathë? nje puthje e madhe dhe faleminderit qe na e beri jeten pak me te lehte!

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Ester! Faleminderit shumë për komentin tuaj, jam i lumtur që ju pëlqeu. Në shtëpinë time jemi edhe ne dy, kështu që me gjysmën e përbërësve është mirë. Dhe e shoh shumë mirë si pjatë të parë apo edhe për darkë. Tani që i ftohti po vjen vërtet ... trupi e vlerëson atë. Faleminderit që na ndiqni! Dhe më trego si kur e bën atë hë?

 2.   Piluka dijo

  Irene një krem ​​i shijshëm dhe shumë i dobishëm për këtë kohë! Ata nuk mungojnë kurrë në shtëpi.
  Puthje

 3.   Silvia dijo

  A mund të jenë fasulet e njoma të ngrira? Në atë rast, a ndikon koha ose sasia e ujit? faleminderit shumë për recetat.

  1.    Irene Arkas dijo

   Pershendetje Silvia,
   Sigurisht që ato mund të jenë fasule jeshile të ngrira (ndonjëherë e bëj edhe unë kështu), dhe as koha e gatimit dhe as sasia e ujit nuk kanë ndikim. Unë shpresoj se ju pëlqen. Puthje.

 4.   Rocio dijo

  ne shtepi i duam kremrat do ta provojme dhe do ju tregoj, duket e shijshme faleminderit per recetat tuaja i dua te gjitha

 5.   LOURDES dijo

  Më e mira e ditës për të parë se çfarë recete keni vendosur, sepse sa më shpejt që të mundem, ta vini në praktikë, ju shihni që ju përkushtohem juve, kremi i fasules së gjelbër ose ndonjë perime tjetër është i shkëlqyeshëm !!!!

 6.   uçi dijo

  Shumë mirë, por pa spec dhe me djathin e shtypur!

 7.   QARTË dijo

  HELO IRENE. N THE FILLIMIN E REQETS, THOT QAT MUND T ADD SHTOJNS EDHE PERIME T OTHER TJERA SI MOTA. KUR DUHET TA SHTOHET GOT GLS SG BASHKU ME Fasule ??? FALEMINDERIT

  1.    Irene Arkas dijo

   Përshëndetje Clara, po, gjithçka shtohet në fillim së bashku me fasulet.

 8.   Evamadrilas26 dijo

  Një tjetër krem ​​i shkëlqyeshëm për të cilin regjistrohem !!! Ka dalë shumë e pasur !!! Faleminderit shumë!

  1.    Irenearcas dijo

   Por sa e mirë Eva! Sa e lumtur jam Këto kremra janë një hit i sigurt. Faleminderit që na ndiqni!

 9.   E marte dijo

  Shume mire !!
  Unë e kam versionuar pak recetën, duke shtuar pak presë të kavardhur në fillim dhe një copë kungull të njomë. Dhe rezultati është i shkëlqyeshëm. Unë do të regjistrohem për herë të tjera sepse në verë, ata prej nesh që kemi familje me pemishte nuk dimë as çfarë të bëjmë me kaq shumë fasule jeshile! Tani kryqëzoni gishtat për të parë nëse i pëlqen vogëlushit ...
  Faleminderit shumë për recetën

  1.    Irene Arkas dijo

   Oh sa bukur Mar, më pëlqen shumë versioni yt. Unë kam fasule jeshile në shtëpi, kështu që do ta provoj këtë javë !! Do te ta tregoj. Si po shkon? A i pëlqente të voglit? Faleminderit që na shkruat dhe na ndiqni