Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Sallatë me kuskus me qiqra

Për sot kemi një të shijshme sallatë kuskusi me qiqra që do të ndriçojë vaktet tuaja verore. Është e thjeshtë, e shpejtë në përgatitje dhe shumë origjinale. Përbërësit që do të përdorim mund të personalizohen për ata që na pëlqejnë më shumë ose ata që kemi në dorë. Në rastin tonë kemi vënë domate, misër, rrepkë, karrota dhe ullinj.

Dhe në plating kemi vendosur marule në bazë (duhet ta vendosim në momentin e shtrimit të sallatës, pasi nëse jo, marulja do të shëmtohet disa orë pasi të jetë veshur. Dhe në fund e kemi kurorëzuar me rrush të thatë. (prekje spektakolare e ëmbël!) dhe fara kungulli.

Në videon që po ju lëmë më poshtë mund ta shihni recetën hap pas hapi dhe mbi të gjitha mënyra se si gatuajmë kus kusin është e pagabueshme!


Zbuloni receta të tjera të: Ushqim i shendetshem, Sallata dhe Perime, E lehtë, Më pak se 15 minuta, Tradicionale

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.