Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Vezë të fërguara me kunguj të njomë dhe karkaleca deti

Sot më shumë se kurrë kërkojmë Receta të shpejta, të thjeshta dhe efektive si kjo vezë të fërguara me kunguj të njomë dhe karkaleca deti.

U bënë muaj që publikuam atë me kungull i njomë dhe ton dhe, me të vërtetë, ishte e gjitha dalje sepse behet shume e thjeshte dhe eshte aq e shijshme sa del nga pjatat.

Vezë të fërguara me kungull të njomë dhe ton

Kjo kungull i njomë dhe kacavjerrja e tonit është sa e thjeshtë, aq edhe e lëngshme. Një recetë e thjeshtë që do ta keni gati për 15 minuta me Thermomix tuaj.

Duke ndjekur të njëjtat hapa, unë e kam përgatitur këtë karkaleca deti që tashmë mund ta imagjinoni se sa e pasur është.

Dëshironi të dini më shumë për këtë vezë të fërguara me kunguj të njomë dhe karkaleca deti?

Gjëja e parë që duhet të komentoj është se mund të bëhet me karkaleca deti ose karkaleca të qëruara. Mund të jenë të freskëta ose të ngrira por në këtë rast do të na duhet ta shkrijmë më parë.

Gjithashtu funksionon shumë mirë me karkalecat ose bishtat e karkalecit. tashmë të gatuarpo Nëse përdorni këtë version mund t'i shtoni së bashku me vezën sepse nuk keni nevojë t'i gatuani më parë.

Në këtë recetë perimet janë mjaft të vogla por nëse dëshironi copa më të mëdha, ju rekomandoj që kungull i njomë t'i prisni në kubikë me thikë. Ascen përgatiti një recetë duke përdorur sistemin tradicional dhe doli të ishte e mahnitshme.

Kungull i njomë me karkaleca deti në dymbëdhjetë minuta

Një pjatë e lehtë, e shpejtë, e gjithanshme, ekonomike dhe e shëndetshme: kunguj të njomë me karkaleca deti. Thermomix ynë do të kujdeset për gatimin e tij në vetëm 12 minuta, a guxoni?

Nëse dëshironi t'i jepni kësaj recete një prekje të këndshme, mund të shtoni pak Kili ose një kajen.

Nëse keni fëmijët në shtëpiKujdes me pikante. Disave nuk u pëlqen ose thjesht i irriton shumë. Askush më mirë se ju nuk mund të njohë shijet e të vegjëlve tuaj.

Mund ta zëvendësoni qepën presh dhe është gjithashtu shumë i pasur. Gjithçka varet nga ajo që keni në frigorifer ose sa e larmishme dëshironi të bëni dietën.

Meqë ra fjala, duke folur për dietën, as mos mendoni ta hidhni lëngu i kullimit të perimeve sepse ka shumë vitamina. Ndaj shtojeni në oriz, supë apo edhe gazpacho...askush nuk do ta vërë re.

Unë nuk kam provuar congelar kjo recetë por nëse dikush e ka bërë eksperimentin na tregoni përvojën tuaj. 😉


Zbuloni receta të tjera të: Celiak, vezë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.