Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Gjaku për vampirët për Halloween

Halloween është këtu dhe këto ditë është koha për t'u përgatitur recetat më origjinale dhe më të frikshme të vitit. Këtë vit kam vendosur për një gjak vampiri të thjeshtë dhe shumë tërheqës.

Kjo recetë është ideale për t'u përgatitur një darkë me temë ku duhet të servirni si receta të ëmbla ashtu edhe të kripura. Është e thjeshtë për t'u bërë dhe në rreth 30 minuta do të keni një supë me domate listë për të ftuarit tuaj.

Një tjetër gjë e mirë e kësaj recete është se mund ta shërbeni kontejnerë të veçantë për këtë rast. Ju mund të përdorni epruveta të shkencëtarëve të çmendur, një kazan shtrigash ose disa epruveta si në foto.

Dëshironi të dini më shumë për këtë recetë gjaku për vampirët?

Siç e përmenda më parë, receta është ende një supë domate me një prekje shumë të veçantë.

El kopër I jep nota shumë të këndshme që kombinohen shumë mirë me pjesën tjetër të përbërësve.

Dhe thekon djegës I japin një pikë pikante shumë të këndshme, pra është pak gazmore por jo e zjarrtë. Në çdo rast, tashmë e dini se ky përbërës mund të përdoret sipas dëshirës tuaj.

Mos harroni se nëse në festë ose në darkë ka fëmijët nën 4 ose 5 vjeç Spec djegës do të duhet të eliminohet sepse jo të gjithë fëmijët janë mësuar me këto shije.

Receta është vegan dhe i përshtatshëm si për celiacët ose intolerantë ndaj glutenit, vezëve, laktozës dhe arrave. Gjithashtu ka më pak se 150 kcal kështu që do të jetë mirë që ne të kemi një dietë të ekuilibruar.

Ajo mund mbajeni në frigorifer maksimumi 3 ose 4 ditë për aq kohë sa është në frigorifer. Sigurohuni që ena të përshtatet sa më shumë me volumin e supës në mënyrë që të mos ketë shumë ajër. Në këtë mënyrë do të ruhet shumë më mirë.

Më shumë informacion - 9 ide të pagabueshme për Halloween

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: E lehtë, Halloween, Supave dhe kremrave

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.