Identifikohu o Regjistrohu dhe shijoni ThermoRecipes

Sanduiçe drithëruese me djathë krem

Halloween është kthyer në një festë ku protagonistë janë ëmbëlsirat, gomat dhe karamele, megjithëse, ashtu si në Thermorecetas.com mendojmë për të gjithë, ne kemi përgatitur këto sanduiçe drithëruese me krem ​​djathi për dashamirët e shije të kripura.

Ato janë shumë të lehta për t'u bërë sepse krem djathi bëhet në më pak se 5 minuta. Pjesa tjetër është aq e thjeshtë sa të përhapësh fetat e bukës dhe t'i japësh formën e fantazmave.

Me këto sanduiçe dhe të shtëna gjaku për vampirët do të siguroheni që të vegjlit të kenë një Darkë argëtuese ose meze të lehtë në festat e Halloween.

Dëshironi të dini më shumë rreth sanduiçeve drithërues me krem ​​djathi?

Nëse dëshironi t'i jepni një shije më të butë kremit të djathit, thjesht duhet ta bëni zëvendësoni djathin blu për të njëjtën sasi camembert ose brie.

Për të bërë sanduiçe mund të përdorni prerese biskotash qe ju pelqen me shume por mundohuni te mos keni shume cepa sepse priren te thyhen dhe forma nuk do vleresohet mire.

fantazmë, kungull dhe arkivol prerëss sepse kanë një formë mjaft të fortë dhe pa shumë qoshe dhe të çara.

Për të bërë këto sanduiçe mund të përdorni bukën e prerë në feta që ju pëlqen më shumë. Ju madje mund të zgjidhni të përdorni bukë e zezë me thekër si ato ne foto.

Ajo mund bëj paraprakisht dhe e leme ne frigorifer ne fakt eshte shume mire te marresh pak trup por mund te perdoret e fresket.

Nëse e bëni para kohe, ruajeni në një enë hermetike. e di mbajeni deri në 5 ditë pa asnjë problem.

Më shumë informacion - Gjak për vampirët

Përshtateni këtë recetë në modelin tuaj Thermomix®


Zbuloni receta të tjera të: Meze, E lehtë, Halloween

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.